Přiznejme si to, 2+1 v panelové zástavbě a nábytek z IKEA nejsou pro každého. Občas je třeba hravého, originálního a barevného designu pro náročné, jaký nám nabízí právě ateliér de.fakto.


Ateliér tvoří tým architektů, projektantů a designérů vedených zakladatelem Martinem Sladkým. Od roku 2001 má za sebou kompletní realizace mnoha desítek soukromých a komerčních interiérů a zabývá se celkovým spektrem architektonického servisu staveb, od návrhu a autorského dozoru až po kompletní dokončení díla.

Ateliér i showroom najdeme v ulici Vojvodova 3 v centru Prahy. kde je rovněž vystaveno několik kusů nábytku. Většina z nich je konstruována tak, aby byla kompatibilní s ostatními kusy a mohli jste si např. z několika menších křesel složit velký gauč. Design by de.fakto se vyznačuje četnými geometrickými liniemi, velkými barevnými plochami, lehkostí a především funkčností nábytku.

De.fakto ale rozhodně nemá na svědomí jen nábytek. Realizují mnoho projektů soukromých interiérů i celých domů a účelových komplexů (např. Hagibor nebo Production park Klínec). Vše je stylizováno do moderní podoby – chromu, skla, dřeva a neodmyslitelných jasných barev.

V současné době je v ateliéru k vidění například kolekce nábytku designéra Jerryho Kozy a také nový koncept prezentace originálních umělců a jejich děl pod názvem de.fakto ART. O Vánocích se pod hlavičkou ateliéru prodávala rovněž kolekce ručně vyráběných designových plyšáků z Thajska. Ty si budeme moci koupit znovu již tento měsíc na výstavě CODE:MODE.