Řekněme, že bychom před sedmdesáti lety ukázali náhodně vybraným lidem fotku modelu některého z níže prezentovaných návrhářů a fotku „obyčejného“ člověka dnešní doby. Oslovený by si měl tipnout, co se podle něj bude v daleké budoucnosti (tedy dnes) nosit. Vsadím boty na perforované platformě, že 90 % dotázaných by ukázalo na první výstřednější fotku. Jak moc je haute couture vzdálená našim vlastním šatníkům?


Tamae Hirokawa
Japonská návrhářka, jejíž jméno je spojováno především se značkou SOMARTA. Kromě módy se věnuje také grafickému designu, zvuku a režii. Klade velký důraz na precizní zpracování detailu, kvalitu použitých materiálů a vzájemné ovlivňování technik.

Éva Nyíri
Tato mladá Maďarka se ve své tvorbě nenechá příliš svazovat módními trendy. Nadchnout se naopak nechala světem samurajských bojovníků a robotů transformerů, které dokázala pozoruhodně zkřížit ve své tvorbě.

Manish Arora
Jednou z nejvlivnějších osobností módy byl pro rok 2011 jmenován tento indický návrhář, který momentálně vede značku Paco Rabanne. Šaty z jeho šicího stroje poznáte podle excentrických tvarů, výrazných barev a vzorů. Svět látek mu ale začal být malý, vymýšlel už design pro boty, šperky, likérové lahve a nejnověji se pustil do tvorby stylových dezertů.