„To jsem ti, Ivetko, včera slyšela, že náš mladej jde na nějakou schůzi pro úchyláky. Prej se tam probodávaj a pálej a napichujou na háky, primitivové. Už nevědí roupama, co by, tohle sebepoškozování přece nemůže bejt normální. A ještě si dovolujou tomu říkat kultura!“

Pokud jste 17. dubna drželi svou babičku dál od pražského klubu Abaton, udělali jste jedině dobře. Pokud ovšem ta ctěná stařenka nemá kérku přes půl zad nebo nefandí spankingu. Proběhl tu totiž pátý ročník „nejdrsnější párty ve městě“, obávané Hell Party.
Vampýřice pražského podsvětí se načančaly, dominy vytáhly své otroky z klecí, mladí manažeři se oblékli do kůže a všichni se sjeli na pekelný slet. Abaton se na jeden večer proměnil v semeniště sladkého hříchu a příjemné bolesti.

Rukavice, háky, gázy
V horním patře se konala hlavní Hell show. Na své si přišli příznivci extrémního piercingu, brandingu nebo cuttingu (pálení a vyřezávání obrazců skalpelem), protože pekelníci ze salonu Hell jsou skutečně mistři svého řemesla. Stačí se na ně podívat, vše zažili na vlastní kůži. Jsou specialisty na „personality tunning“, skrze připevněné háčky a kroužky vám na zádech vytvoří korzetovou šněrovačku nebo vás pověsí ke stropu. Netřeba se bát, lidská kůže je pevná a pružná, něco vydrží. Ve chvíli, kdy se pověšené postavy houpou ve vzduchu, publikum jásá. Nelze říct s jistotou, kolik z nich je zděšeno a kolik vzrušeno. Ale jedno je jisté – nikdo nemůže odtrhnout oči od podívané.
V programu jsou začleněny také další ukázky např. intimního piercingu i skarifikace. Na Music stage se promítal film Nebe peklo a ukázky sestřihů minulých Hell party. Úřadoval zde i MUDr. Koryta, uznávaný český odborník na bolest. Mohli jste si nechat změřit práh bolesti nebo se dozvědět, proč vás bolest vzrušuje či děsí.

Když děti rády dostávají na zadek
Prostřední patro bylo zasvěceno těm, pro něž bolest znamená především sexuální vzrušení. Fetish stage se zaměřila na BDSM praktiky, spanking a fetišistické dovádění. Pouze pro největší drsňáky zde byla připravena mučírna kata Pawouka, kde jste se mohli vrátit do středověku a poslouchat řev nebohých čarodějnic úpějících pod drtidly, lámadly a různými bicími instrumenty.
O kousek dál dostávaly mladé panny rákoskou na holou a vosk na ňadra. Diváci s kelímky piva v rukou je s úšklebkem pozorovali. Dobrovolníci mohli vyzkoušet bondage workshop, elektrosex a zadovádět si na fetiš nábytku. Ten je konstruován tak, aby se přes něj partner či partnerka mohli ohnout, přivázat či jinak upevnit.

Poslední večeře v podzemí
Ve sklepě byla chillout stage pro všechny, kteří to již nemohli vydržet. Byl zde prostor pro kuřáky a také široký výběr striktně veganských jídel, jejichž výtěžek prý půjde na podporu koťátek ze sdružení Devět životů. Roztomilá tečka na závěr pekelného večera.

Co dodat?
Snad jen, že i když většina mladé generace již dávno netrpí předsudky, že piercing nebo tetování je „fuj“, Fousáč, Bug a ostatní mistři z Hellu mají pořád talent šokovat a posouvat hranice běžného bodymody dál a dál. Ať už se tomu říká styl, subkultura, umění nebo úchylka, Hell party byla nevšedním estetickým zážitkem, při kterém mrazilo v zádech.