Letošní rok je z astrologického hlediska velice atypickým − uzavře minulost a přinese s sebou spoustu životních změn. Nejen o tom, jak získat vnitřní sílu, prohloubit intuici a nacházet tak cestu k sobě samému jsem si povídala s Evou Kalivodovou Štichovou, zakladatelkou Akademie Křídla Andělská.

Co je to energie života?
Energie je všude kolem a je na nás, jak s ní naložíme. Pracuji s energií na mnoho způsobů. Nejvíce si ji dobíjíme během spánku. Spánek je pro nás velmi důležitý a pak je spousta podpůrných věcí jako kameny, polodrahokamy a různé další pomůcky napomáhající energii vyladit. Naše bioenergetické pole činí zhruba 1,5 metru a právě v tuto chvíli, kdy sedíme naproti sobě, jsou ta naše propojená. Kdybych chtěla své pole ještě rozšířit, což je praktika, které lze trénováním dosáhnout, budeme schopny se napojit na sebe telepaticky. Protože myšlenky jsou také jenom další formou energie, již posíláme ven. Možná se vám někdy už stalo, že jste mysleli na určité slovo, a někdo poblíž vás jej v zápětí řekl. Při rozšíření energetického pole s tím lze pracovat cíleně. Budu si přát položení nějaké otázky, energeticky vám ji pošlu, a vy se mě na ni zeptáte.

Bioenergetické pole se nazývá i aurou?
To jsou dvě odlišné věci. Aurické pole je tvořeno rozpínáním sedmi základních čaker. Intenzita jejich barevnosti odráží i náš současný mentální stav. Osoby mající psychický problém mohou mít dokonce ve své auře trhliny, které lze harmonizací opět zacelit. V rámci naší Akademie probíhají i jednotlivé kurzy, kde se vyučuje ladění čaker. Velmi účinná je práce s přikládáním určitých léčivých kamenů či mandal na příslušná místa, v nichž se čakry nalézají, protože ony tu špatnou energii přetvoří. Lze také čistit pomocí kyvadla pohybujícího se nad sedmi předkreslenými kruhy symbolizujícími čakry a mentálně jen vyslat nahoru přání. Například: „Prosím o roztočení první čakry kořenové u mé osoby.“ Pomáhá to i při léčbě nemocí, neboť většina z nich je psychosomatických. Když má člověk čakry v nepořádku, je to jako by stál ve dveřích a nemohl tam ani zpět. Důležité je mít čakry otevřené, aby energie mohla proudit. Kam se z pomyslných dveří rozhodneme jít, už je potom jenom na nás.

V posledních měsících byly hodně silné úplňky a také částečné zatmění Měsíce při novoluní. Mně osobně to například hodně hýbe životem. Často se cítím pod velkým tlakem, mám negativní myšlenky a necítím se uvolněně. Měla byste pro mne nějaký recept, jak podobné věci odblokovat z pohodlí domova?
Za vyzkoušení stojí „ušní svíce“, vyvinuté ze staré metody našich babiček, které namáčely kousky plátna do včelího vosku. Dnes je tato pomůcka volně dostupná v lékárnách. Jde vlastně o takovou trubičku, již přiložíte k patřičnému místu a ona vytáhne z vašeho těla ven různé škodliviny. My z duchovního hlediska přikládáme jednu k čelu na dutiny, nikoliv však na třetí oko. I přes lebeční kost ucítíte takový vítr v hlavě, který odnese pryč špatné myšlenky a starosti. Asi osm centimetrů před koncem se svíce uhasí ponorem do přichystané nádoby s vodou, ohořelou část utrhnete a zbytek roztočíte. A logicky by uvnitř měl zbýt jenom žlutý prášek, ale většinou tam naleznete tmavě žlutou kuličku představující zhmotnění vysátých negací. Další svíčku potom používáme do pupíku, ta napomáhá zbavení se stresu a depresí, protože je nedaleko druhé čakry. Hodně to pomáhá úlevě od myšlenek na to, že něco nestíháte, nebo od trápení se dlouhotrvajícím očekáváním. Efekt je opravdu velmi rychlý, jako kdybyste byla balónek, který někdo napíchl a to negativní z něj odešlo.

A jak rozeznáme mezi našimi myšlenkami ty správné?
Svou intuici, nebo chcete-li vnitřní hlas, vnímá každý člověk jinými receptory. Pod pojmem receptor si představte zvláštní fyzický pocit, který doprovází nějaké vnitřní sdělení. Může se to projevovat zvláštními pocity v žaludku, svrběním ucha a mnoha dalšími způsoby, které ovšem nerozezná každý automaticky. Když se s tím setkáte, naslouchejte sami sobě, protože si tím hodně pomůžete. To jsou takové každodenní indicie, kterým Carl Gustav Jung říkal synchronicita. Pro mě oba pojmy znamenají totéž. Záleží jenom na vás, jestli chcete své tělo vnímat a vědomě tuto energii používat. Co je správná myšlenka? Zkuste to procítit, ne uhodnout.

Pokud už jsme naladěni na svůj vnitřní hlas, s čím dále máme pracovat?
V samotných myšlenkách a slovech je velká síla. Energie fungují v podstatě jako přísavky. Přitahují do našeho života to, na co jsme připraveni. Negativní myšlenky a strachy se vždy ukážou rychleji než pozitiva. Lidé si často neuvědomují, že se omezují svým vlastním negativním myšlením. Předem vzdávají šanci v něčem uspět, a tím rovnou posílají tu dobrou energii pryč. I při největším skepticismu by v nás měla zůstat malá jiskra naděje na potenciální úspěch a víra v dobrý konec. Naučte se ji hýčkat a neničit ji.

A co náš osud? Je všechno předem dané?
Každý máme svůj karmický plán, ve kterém zpracováváme vybraná traumata z předešlých inkarnací. Nemůžeme v tomto životě řešit všechny, to bychom se asi zbláznili, ale rodíme se s tím, že určité téma se nám stane osudným. Vzniknou tak situace, které jsou předem dané a musí k nim dojít. Jenže záleží jenom na naší připravenosti těmto věcem čelit, protože máme svobodnou vůli a můžeme svůj karmický plán přepsat. Znám spoustu příběhů, které potvrzují, že osud se opravdu měnit dá. Dokonce i rakovina se dá vyléčit.

Založila jste Akademii Křídla Andělská. Na jakém principu výuka v duchovně zaměřené škole funguje, co se žáci mohou všechno naučit a jak se liší od Křišťálové univerzity?
Sama jsem nejprve vyučovala na Křišťálové univerzitě, kde probíhá výuka formou teoretických přednášek. Později jsem se rozhodla založit vlastní školu, kde bych vyučovala mimo teorie i praxí. Nestačí o věcech jenom mluvit, je důležité si je i vyzkoušet, trénovat a sdílet vše s ostatními. Našim studentům je od osmnácti do téměř osmdesáti let a dělí se do čtyř ročníků. Samozřejmě lze formou kurzů navštěvovat pouze jednotlivé předměty. Cílem je naučit, předat a propojit duchovně zajímavé obory. V prvním ročníku se intenzivně pracuje s energií, intuicí, čakrami, meditujeme a učíme se vykládat tarotové karty. V druhém ročníku se tyto postupy jenom rozvádějí více do hloubky. Od třetího ročníku už studenti většinou mají jasno ve svém budoucím směřování, proto se zaměřuji na komplexnost a se všemi pracuji individuálně. Probírají se minulé životy, tarotová numerologie, regrese, práce s kyvadlem a další. V posledním ročníku se vše propojí v jeden celek a zaměřujeme se na budoucí profesi, pokud tedy uvažují o práci v tomto oboru. Učíme se například astrálnímu cestování a jiným metodám, kterými by mohli v budoucnu pomáhat.

O astrálním cestování se příliš nemluví, na rozdíl od lucidního snění. A přitom řada lidí v noci cestuje samovolně. Spí, najednou mají pocit, že jsou probuzeni a vznášejí se nad svým fyzickým tělem.
U samovolného cestování, které popisujete, to znamená, že se duše chce vrátit zpátky domů. Taky to může znamenat, že třeba ve fyzickém světě příliš stagnujete, máte být už duchovně dál.

O účelných astrálních cestách si myslím, že to není úplně bezpečné v našich podmínkách, zvláště ve velkém městě, jako je Praha. Cestovat byl mě člověk ukotvený, uvědomit si, odkud a jak na ten astrální svět kouká, a samozřejmě vědět, proč to dělá.

Na co bychom si zejména měli dát pozor při astrálním cestování?
Pokud je nežádoucí, vizualizujte si kolem pasu takovou tu těžkou vězeňskou kouli a představujte si, že vás stahuje zpět do fyzického těla. Pak byste v něm už měli zůstat během spánku a žít více v přítomnosti.

Pro černé bytosti jste v astrálním světě zářícím bodem, který je láká. Pokud by například už u vaší postele někdo stál nebo byste se octli, kde nemáte, a potkali jisté bytosti, funguje na ně jednoduchá metoda: Požádejte je o vyslovení jejich jména. Bytosti, které vás navštívily s dobrým úmyslem, se nezdráhají své jméno sdělit, a většinou končí písmeny -us, -as. Přichází-li ve zlém, musejí zákonitě zmizet jako prskavka. Ale to neznamená, že se další noc neobjeví znovu. Nejčastěji nás navštěvují skrz zrcadla, podobně jako duše mrtvých. Na svých kurzech učím, jak se dají zrcadla zavřít. Případně i komunikuji s mrtvými dušemi a odvádím je do světla, ale s tím by si opravdu neměli lidé zahrávat a obrátit se na mě nebo kolegy. ∞


Bc. Eva Kalivodová Štichová působí v Praze jako léčitelka, kartářka a duchovní průvodkyně.